Connect with us
Gautam Buddha community forest

समाचार

घुस्याहा कर्मचारीको प्रवृत्ति पुरानै

काठमाडौं । राजधानीबाट प्रकाशित हुने राष्ट्रिय स्तरका पत्रपत्रिकाले शनिबार फरक – फरक विषयका समाचारलाई प्राथमिकताका साथ प्रकाशित गरेका छन् ।

राजधानी दैनिकले घुस्याहा कर्मचारीमा पुरानै शैलीको घुस मोह जारी रहेको उल्लेख गर्दै मुख्य समाचार छापेको छ । समाचार अनुसार सरकारी कर्मचारीमा घुसप्रतिको आकर्षण दिन प्रतिदिन बढ्दै गएको देखिन्छ । घुस्याहा कर्मचारीका कारण सरकारको विकास र सुशासनको लक्ष्यमा समेत गम्भीर अवरोध पर्ने गरेको राजधानीको विश्लेषण छ । पत्रिकाले कहाँका कर्मचारीले कोमार्फत कसरी घुस खान्छन् भन्ने तथ्य पनि प्रस्तुत गरेको छ ।

कान्तिपुर दैनिकले ‘चेपुवामा साना’ शीर्षकमा मुख्य समाचार छापेको छ । समाचारमा पृथ्वी राजमार्गको ट्राफिक अव्यवस्था र त्यसले निम्त्याउने दुर्घटनाबारे विश्लेषण गरिएको छ । समाचार अनुसार, राजमार्गमा नियमविपरीत सवारी साधन सञ्चालन हुँदै आएपनि ट्राफिक प्रहरीले नजरअन्दाज गर्दै आइरहेको उल्लेख छ । ठूला सवारीले सानालाई हेप्दा दुर्घटनामा ज्यान गुमाउनेको संख्या बढेको पत्रिकाको निष्कर्श छ । त्यस्तै, संयुक्त राष्ट्रसंघका ६ जना विशेष प्रतिवेदकले राष्ट्रिय मानव अधिकार आयोगको प्रस्तावित विधेयकको क्षेत्राधिकार नघटाउन गरेको आग्रहलाई पनि पत्रिकामा प्राथमिक समाचार बनाइएको छ ।

अन्नपूर्ण पोष्ट् दैनिकले ‘लथालिंग पुस्तकालय’ शीर्षकमा प्रमुख समाचार प्रकाशन गरेको छ । समाचारमा सरकारले स्थापना गरेका अधिकांश पुस्तकालय लथालिंग अवस्थामा रहेको विश्लेषण छ । त्यस्तै,जागिरको प्रलोभनमा पारेर मानव तस्करले ६ नेपाली अलपत्र पारेको खबर पनि पनि प्रथम पृष्ठमै समेटिएको छ । क्यासिनोमा आकर्षक तलबमा काम लगाइदिने भन्दै दलालले तनहुँका पाँचसहित ६ जना कम्बोडियामा अलपत्र पारेका छन् ।

Advertisement Shivaraj
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

समाचार

अपराध6 hours ago

रवि लामिछानेलाई अझै ५ दिन थुनामा राख्न आदेश

चितवन । पत्रकार शालिकराम पुडासैनी आत्महत्या प्रकरणमा आरोप लागेका सञ्चारकर्मी रवि लामिछानेलाई अनुसन्धानकालागि थप ५ दिन हिरासतमा राख्न चितवन जिल्ला...

समाचार9 hours ago

संसदमा उठ्यो रवि लामिछानेको विषय, अनुसन्धान प्रभावित हुने चिन्ता

  ३ भदौ, काठमाडौं । टेलिभिजन प्रस्तोता रवि लामिछाने पक्राउको विषय मंगलबार प्रतिनिधिसभामा पनि उठेको छ । पत्रकार शालिकाराम पुडासैनी...

शिक्षा10 hours ago

‘मार्क्सवाद तथ्यका आधारमा सत्य पत्ता लगाउने वैज्ञानिक विधि हो’ –डा. विजयकुमार पौडेल

मार्क्सवादी अर्थशास्त्रका विज्ञ डा. विजयकुमार पौडेलले सामान्य अर्थमा मार्क्सवादलाई तथ्यका आधारमा सत्य पत्ता लगाउने वैज्ञानिक विधि भएकाे बताउनु भएकाे छ...

समाचार10 hours ago

‘साइकल चढ्नेले दुःख पाए’

काठमाडौं । प्रतिनिधिसभाको मंगलबारको बैठकमा सांसदहरुले समसामियक र क्षेत्रगत बिषयमा सरकारको ध्यानाकर्षण गराएका छन् । बैठकको बिशेष समयमा बोल्दै सांसदहरुले...